Hlídání dětí

1. března 2011 v 17:19 | Bjanca |  Povídky
Pokusila jsem se napsat další jednorázovku, tak snad se povedla.


"Takže Grace chodí spát v šest, Jacob v sedm a Tom v devět. Rozuměls?" Daniel Jackson se musel zamyslet nad Jackovou starostlivostí o jeho tři děti, která zacházela až do extrémů. Není divu, potom co se stalo jeho prvnímu dítěti.
"Jasně, Jacku, pochopil. Tak už jdi a hezky si tu dnešní noc se Sam užijte." Jack se zakřenil, vyšel z domu a spolu se svou ženou šli do restaurace na večeři.
Daniel zůstal v domě a on si nebyl jistý, co by měl teď udělat. Z kuchyně do obývacího pokoje vešel obezřele vyhlížející Teal'c . Nervózně si pohrával s rukávem od košile, pak se na Daniela nejistě usmál.
"Danieli Jacksone. Připraven na dnešní večer, předpokládám."
"Připravený jak jen to jde. Když už jsme u toho, kde jsou ti uličníci?"
Jako v odpověď se ozvalo z dálky čísi hulákání. Teal'c s Danielem si vyměnili znepokojené pohledy, pak rychle vyběhli z místnosti a vydali se ke zdroji hluku.
Došli tak až k dětskému pokoji, který měl dveře natřené modrou barvou . Když vešli dovnitř, Daniel se hlasitě rozesmál. I Teal'c se pochechtával, obličej měl přitom rudý stejně jako košili na sobě a marně se pokoušel skrýt své pobavení.
A nebylo divu. Před nimi byl Cameron Mitchell, pevně si svíral prsty u nohou a skákal kolem dokola na jedné noze jako nějaký šílenec. Kolem něj postávali tři děti a házeli po něm všemožné hračky, kterých už teď byla plná podlaha.
Jacob se právě chystal hodit po Cameronovi plastovým traktorem, ale Teal'c včas zakročil a hračku mu zabavil dřív, než s ní mohl někoho zranit.
"Díky, Teal'cu ." Zafuněl Cam. Postavil se na obě dvě nohy a narovnal si svůj oděv.
"Udělal jsem to jenom proto, protože jsem nechtěl, aby se ta hračka nějak poškodila." Uculoval se Teal'c a rychle se shýbnul, když po něm Cameron mrštil velkého, gumového hada.
"Ale no tak, chlapi, nechte toho." Řekl Daniel a stoupnul si mezi ně. "Máme hlídat děti a ne po sobě házet jejich hračkami. Takže ty Came si vezmeš na starosti Toma, já budu hlídat Jacoba a ty, Teal'cu , si vezmi Grace."
"Cože!" vykřiknul Teal'c. Grace, nejmladší z dětí, které byl stěží jeden rok, se dala do pláče, když Teal'c tak znenadání zařval. "
Teal'c zabručel, nešikovně Grace zvednul a vyšel s ní z pokoje. Potichu jí utěšoval, zatímco se mu kroutila v náručí.
Cameron nečinně postával a zkoumal své nehty. "Takže…" řekl nedbale. "Co teď?"
"Myslím, že…je nějak zabavíme?" řekl Daniel nejistě a podíval se na dva chlapce, kteří si je se zájmem prohlíželi.
"No, připadá mi, že vypadají unaveně." Poznamenal Cam a naklonil se k nim, aby lépe viděl. Právě v tom okamžiku Jacob zavřel oči a hlasitě zívnul. Tříletý chlapec jednu chvíli se spánkem bojoval, ale pak si lehnul a začal pravidelně oddechovat.
"Tak tomu tedy říkám štěstí." Zakřenil se Daniel.
O hodinu později už oba dva chlapci spali. Daniel s Cameronem neměli co dělat, takže se jen usadili k televizi. Bavili se spolu o běžných věcech, když v tom zaslechli podivné zvuky vycházející z jídelny, to je donutilo se zvednout a jít se podívat.
Přistoupili blíž a nakoukli dovnitř. Museli si zakrýt rukou ústa, aby se hlasitě nerozesmáli.
V dětské stoličce tam seděla Grace, ale na tom by nebylo nic k smíchu. Nad Grace se nakláněla postava v rudé košili a dělala přitom zvláštní obličeje a pohyby. V jedné ruce držela misku s dětskou kašičkou, v té druhé maličkou lžičku.
"Šššš-húúú, mašinka." Řekl Teal'c neobvykle vysokým hlasem a přiblížil lžičku ke Graciině pusince, ta kňourala a odvracela se stranou.
"Přijíždí mašinka, otevři pusinku." Grace ho odmítla poslechnout. Teal'c tedy zkusil novou taktiku.
"Vrrrrr." Zamával lžičkou ve vzduchu a vydával přitom zvuky jako letadlo. "Pane, právě startujeme." Řekl jako by mluvil do vysílačky.
To už ale bylo na Daniela s Cameronem moc, propukli v hlasitý smích a začali se válet po podlaze. Teal'c se otočil a oči se mu rozšířili překvapením, když zjistil, kdo to je. Lžička a miska s kaší mu přitom vypadly z rukou.
"Šššš-húúú." Řekl Cameron, postavil se a napodoboval Teal'covi pohyby. "Přijíždí mašinka!"
Daniel se začal nepříčetně smát, z očí mu vytryskly slzy a stékaly mu po tváři.
Teal'c zrudnul vzteky. "Ticho!" řekl prudce a nešťastně se snažil setřít kašičku z podlahy. Když se zvedal, udeřil se do hlavy o dětskou stoličku. Grace se okamžitě přestala tvářit zasmušile, zahihňala se a zatleskala svými malými ručkami.
Tohle rozesmálo Cama s Danielem o to víc, trvalo celých pět minut, než se dokázali patřičně ovládnout.
"Nedokážu donutit to dítě, aby se najedlo!" zavyl Teal'c směrem k těch dvěma, kteří se ještě trochu pochechtávali.
Daniel se postavil a nakrčil nos. "Možná to je proto, že jí postihla menší ..nehoda…" řekl Daniel.
Cameron s Teal'c zbledli. "Myslíš tím, že …ona…" řekl Cam tiše. Daniel smutně přikývnul.
"Přinesu nějaké ty nezbytné věci." Řekl Teal'c a vypochodoval z jídelny. Daniel jen doufal, že tím myslel plínky.

Za dvě minuty byl Teal'c zpátky a nesl velkou tašku, plnou rozlišných věcí pro miminka. Daniel vytáhnul plínku a malý přebalovací pultík a opatrně to všechno položil na dřevěný stůl. Došel pro Grace a položil jí na něj. Pak se rozhlédnul a zjistil, že Cameron s Teal'cem se choulili v nejzazším rohu. Daniel protočil oči v sloup.
"Ale no tak!" zaječel a snažil se je dotlačit zpátky. "Oba jste dospělí chlapi! Určitě dokážete přebalit malé dítě." Oba muži rychle zavrtěli hlavou.
"Fajn." Povzdechnul si Daniel. "Takže to uděláme společně."
A tak všichni tři obstoupili Grace, která ležela na zádech, cucala si palec a pozorně si je prohlížela.
"Ok, nic na tom není…" řekl Daniel, svléknul jí a rozbalil plínku. Všichni tři se otočili a zacpali si nos.
"To je nechutné!" polknul Teal'c.
Cameron se odklidil do rohu, kde se nahnul a začal dávit.
"Hej, Teal'cu." Zavolal Daniel. "Podejte mi dětský zásyp."
Teal'c pozvednul obočí. "Zásyp…cože?" zeptal se.
Daniel si naštvaně povzdechnul a snažil se udržet Grace v klidu. "Prostě mi podejte tamhletu bílou láhev." Lusknul prsty a ukázal na nádobu, která vyčnívala z dětské tašky. Teal'c jí popadnul a vydal se k Danielovi, Camovi a dítěti; všichni pro jistotu dýchali zhluboka ústy a ne nosem.
"Mohl bys mi to otevřít?" zeptal se Daniel, který ještě pořád zápasil se zmítající se Grace. Teal'c s lahví zatřepal a příliš rychle jí otevřel. Z lahve vyletěl dětský zásyp přímo do jeho obličeje.
"Ahhh!" Zakřičel Teal'c, klopýtal po místnosti a mnul si oči. "Moje oči! Nic nevidím! MOJE OČI!" pokračoval by v tom dál, kdyby nezakopl o kupu dětských hraček na zemi. I přes nepříznivé okolnosti se Daniel s Cameronem tiše chechtali. Grace hlasitě tleskala a hihňala se, pobavená pohledem na muže, ze kterého se teď stala jen rudá skvrna, která se točila kolem dokola.

Po několika marných pokusech se jim nakonec podařilo Grace přebalit. Ta unavila sebe samu, když se smála Teal'covi. Daniel jí rychle nakrmil (dělal si srandu z Teal'ca a jeho neobvyklého stylu krmení) a uložil jí do postele.

Pak se vrátili do obývacího pokoje a sesuli se na gauč, patrně unaveni dnešním večerem.Cameron s Danielem pili Jackovo pivo a Teal'c si opatrně nahmatával bouli na hlavě, kterou utržil, když se praštil o dětskou stoličku.
"Víte, na Chulacu ." Řekl a trhnul sebou, když zjistil, jak je ta boule veliká. Cameron s Danielem se na něj zadívali a čekali, co bude dál.
"Se o Rya´ca starala má žena.."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leky | Web | 1. března 2011 v 22:16 | Reagovat

Ahojka, musím říci že je to tvá druhá povídka co jsem četla a je užasná jen tak dál děvče jsi v tom dobrá :-D

2 Holly | 1. března 2011 v 22:30 | Reagovat

Dík za povídku, fakt hlína... jsi dobrá, piš dál

3 Domi | E-mail | Web | 2. března 2011 v 9:54 | Reagovat

povedla se ti
P.S. jo ráda budu tvým sb, jdu si tě přidat

4 nickly | Web | 2. března 2011 v 17:42 | Reagovat

hah, celá ta povídka mě neskutečně pobavila, ani nevím proč, ale válela jsem se u ní po podlaze smíchy. Každopádně se ti povedla a moc se mi líbí...Upřímně, nedokážu si představit Teal'ca a Dannyho s Camem mít děti...né te´d po té tvé povídce xD :D

5 Lussy-hv-atlantis | Web | 3. března 2011 v 22:50 | Reagovat

jj podívej se je sqwělej :)
PS: super blog :)

6 Perrine LILY | Web | 5. března 2011 v 12:51 | Reagovat

tak jsem se zase jednou pořádně zasmála :D

7 Marky | Web | 5. března 2011 v 21:40 | Reagovat

:D:D:D:D tak to se ti opravdu povedlo :D

8 Lussy-hv-atlantis | Web | 5. března 2011 v 21:53 | Reagovat

héééj :DD dobra povídka ;) :Djináč jj Rodney je borec :)

9 Apofísek | 9. března 2011 v 5:08 | Reagovat

parádní povídka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama