Motýl 1/3

8. srpna 2011 v 23:41 | Bjanca |  Povídky
Moc se omlouvám, že nekomentuji vaše články a na svůj blog nic nepřidavám, ale prazdniny jsou v plném proudu a já si je hodlám pořadně užít... Očekávám, že po prazdninách se vše vrátí do starých kolejí ale teď povídka.Je to v době kdy se Charlie zastřelil...


A tak tu stojím. V kaluži krve. Se svým mrtvým synem v náručí. Charlie je rozvalený v lepkavé krvi na zemi přede mnou. A to je zvláštní. Nic necítím. Zatím.

Mozek je úžasná věc. Je to tlumič otřesů, pro začátek. Zmate vaši mysl a chrání vás před přemýšlením - právě jako pocit, který máte poté, co jste tloukli hlavou o zeď nebo jste se dostali na večírek příjemně opilí.

Bylo mi špatně. Chladné, trpké slzy se mi lepily v proudech na tvář, mé bolavé oči byly neschopny dalšího pláče. Myslím, že se mi chvějí rty. Myslím, že se chvěji já sám.

A pak to přišlo. Tlumič otřesů se zhroutil a záplava bolesti, a to doslovně, se navalila do mého mozku, způsobuje přetížení emocemi - a já se dusil.

Nemohl jsem brečet, nebyly tu žádné další slzy, jen jsem se dusil a zajíkal se a má kolena podklesla a, ach můj bože, Charlieho studená krev vystříkla pod mou vahou a mně se udělalo špatně. Charlie je tak bezvládný a ledový…

Složil jsem nemístně polámané tělo svého syna stranou na zem a naklonil jsem hlavu na tu stranu, kde mám pravé ucho, nad Charlieho hruď. Je zřejmé, že je mrtvý.

Jen tomu prostě nedokážu uvěřit, nechci tomu věřit; a zatraceně dobře vím, že nic neuslyším - ale když jsem doopravdy nezaslechnul tlukot jeho srdce, vykřiknul jsem. Bezeslovný výkřik, neboť jsem ztratil hlas.

Ale jeho tělo je studené a je… Je mrtvý.

Žal, jako takový, není tím nejhorším. Tím nejhorším je učinění jediného kroku směrem pryč od ztráty, přenesení se přes to - a upřímně, ani se mi do toho nechce.

Chtěl bych takhle zůstat navždy, s jeho mrtvým tělem, pozorujíc, kterak necitelné měsíční světlo ledové barvy spočívá na jeho krásné tváři… zůstat zde, dokud bych se k němu nepřipojil.

Je to možné, slyšel jsem, že lze zemřít na zlomené srdce. Nepamatuji si jméno, ve škole nám kdysi jeden učitel čítával básně o lásce od básníka, který zemřel na zlomené srdce krátce po tom, co tyto básně napsal,

Ačkoli vím, že jeho duše odpočívá jinde. Jeho tělo je zlomené a jeho duše odlétla - k věčnému zřídlu, či do Ráje, jak mě to rodiče před tolika lety učívali, když jsem byl ještě malým chlapcem.

Není tu. A je to tak zřejmé, protože nelze vycítit jeho přítomnost. Když byl Charlie naživu, byl jsem schopen ucítit jeho přítomnost na míli daleko - šťastný paprsek bytí, plný energie, poskakující, smějící se a zpívající.

Ale přesto - i bez jeho duše ke mně jeho tělo volá. Vím, že za tím prázdným skelným pohledem není nic, až na barvu očí a tuhnoucí maso.

Vím, že i kdybych obětoval tisíce životu a svou duši zaprodal Ďáblu, ani tak bych ho nezískal zpět.

A přesto - nedokáži se z tohoto místa hnout, tohoto nekončícího moře krve a měsíčního světla, jako kdybych tu byl připoután. Jsem provlhlý. Krví, slzami a krutými, krutými, ostrými a pichlavými měsíčními paprsky.


Paže má rozhozené kolem sebe, vypadá jako úhledně přišpendlený motýl. Opět jsem položil hlavu na jeho hruď a chytnul Charlieho za ruku, pro nedostatek čehokoli lepšího. Jen jsem čekal, čekal, až mě utrpení a žal zanesou do míst, kde je i on.


Rozervali jste někdy motýla na kusy? Já ano. Je to mlhavá vzpomínka, jedna z těch provinilých, ale nicméně krásných, stejně jako všechny vzpomínky na Charlieho.

...
V sobotu odjíždím na tábor jako Ičko... pokračování by se tu mohlo objevit do pátku :) A ještě jednou se omlouvám SBčkám, že nekomentuji... Slibuji, že všechno vynahradím :) Užijte si zbytek prázdnin.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Perrine LILY | E-mail | Web | 9. srpna 2011 v 10:33 | Reagovat

Krásně napsaný... PS: užívej si prázdniny, jak jen to jde :)

2 Meredith | Web | 9. srpna 2011 v 12:42 | Reagovat

Krásné! A strašně smutné! :'-(

3 Vratislav | E-mail | Web | 6. března 2012 v 23:01 | Reagovat

máte pěkný blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama